Jeżeli już chcielibyśmy dodać prestiżu naszej książce dobra będzie twarda oprawa książki.

Człowiek od początku swojej egzystencji odczuwał konieczność tworzenia. Już w epoce kamienia łupanego stwarzano malunki naskalne przedstawiające zwykłe rodzajowe scenki, w których całkiem prawdopodobne, że uczestniczył twórca. W starożytności stwarzano naczynia z gliny ukazujące różne scenki.

Bardzo powszechnym motywem były fragmenty ukazujące postrzegalne dla niektórych mitów. Jednocześnie tworzyli popiersia, przeważnie wykonane z marmuru. Człowiek był motywem dzieł. Urok homo sapiens, artyści uznawali za kanon ładna ludzkie sylwetki. Sądzili, że ludzkie ciało jest doskonałe oraz zawiera same doskonałe proporcje. W czasach starożytnych raczkować zaczynało pismo, odróżniało się one w współzależności od danego rejonu świata.W dolinie Tygrysu i Eufratu zaistniało pismo klinowe, na tablicach glinianych zapisywano wyrazy. W Egipcie posługiwano się hieroglifami. Na dalekiej północy na Półwyspie Skandynawskim posługiwano się pismem runicznym. Abecadło, którym obsługujemy się na dzień obecny pochodzi z łaciny, a teksty pisane są codziennością. Współcześnie opublikować książkę może, właściwie każdy, kto jedynie pragnie.
Druk książek w miękkiej oprawie przy dzisiejszej technologi jest czymś normalnym. Jeżeli już chcielibyśmy dorzucić prestiżu naszemu dziełu znakomita zostanie twarda oprawa. Twarda oprawa książek dodaje im wytrzymałości, niemniej jednak także jest to również droższe rozwiązanie. Druk książek w miękkiej oprawie jest rozstrzygnięciem niedrogim a także niestety nie wszyscy preferują miękkie okładki uwzględniając na ich małą wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *