Urostomia stosowana jest w przypadku zdiagnozowania nowotworów ukł. moczowego.

Stomia to pojęcie medyczne czasem nazywane potocznie sztucznym odbytem. Jest to połączenie światła naszego przewodu pokarmowego z naszą skórą. Stomia refundacja Tworzona jest w bardzo konkretnym celu. Ma za zadanie dostarczenie wszelkich substancji odżywczych do światła przewodu pokarmowego. Stomia jest też wykorzystywana jako forma alternatywnej drogi dla oprowadzania kału. Stomia refundacja jest podzielona na parę typów.

 

Kolostomia z dofinansowaniem z NFZ to najczęściej wybierany wariant. To rodzaj stomii na jelicie grubym. Ma ona miejsce po usunięciu pacjentowi fragmentu jelita grubego. Pozostałość jelita grubego pacjenta jest wyprowadzana na powierzchnię brzucha, potem przyszywana jest do skóry pacjenta. W taki właśnie sposób powstaje tzn. “odbyt brzuszny”, czyli inaczej mówiąc stomia. Kolostomia przeprowadzana jest w poszczególnych przypadkach. W dużej liczbie przypadków zabieg jest wykonywany w wypadku wystąpienia wszelkich nowotworów jelita grubego, czy także niebezpiecznych ran jamy brzusznej. Niedrożność jelit też staje się czasami przyczyną kolostomii. Urostomia, jak sama nazwa wskazuje to rodzaj stomii w obrębie układu moczowego.

 

Ten rodzaj stomii umożliwia pacjentowi swobodny odpływ moczu w najpoważniejszych stanach chorobowych. Ten rodzaj stomii stosowany jest głównie w wypadku rozpoznania nowotworów ukł. moczowego, jakie uniemożliwiają chorym swobodne oddawanie moczu. W przypadku stomii układu moczowego, mocz trafia do worki stomijne refundacja posiadających kraniki do ich opróżniania. Refundacja urostomia jest znacznie ograniczona. NFZ na swojej oficjalnej witrynie internetowej opisuje zasady zaopatrzenia w sprzęt potrzebny do stomii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *