Słowiński Park Narodowy leży na północy Polski nad Morzem Bałtyckim.

Słowiński Park Narodowy położony jest na północnym krańcu Polski nad samym Morzem Bałtyckim, a jego główną atrakcją są oczywiście ruchome wydmy, unikat przyrody na skalę światową. Niewielu mieszkańców Polski jest świadomych, jak dużą popularnością cieszą się ruchome wydmy pośród turystów zza granicy. I nic dziwnego – ruchome wydmy to niesamowita część przyrody. żeby podziwiać to niesamowite zjawisko przyrody, należy dostać się tam rowerem albo na piechotę, jednakże dystans do pokonania wynosi mniej więcej 7 km (z parkingu w Rąbce).
Więc jeśli mamy małe dzieci, lepiej nie wybierać się na taki spacer. Na szczęście w sezonie mamy jeszcze dodatkową opcję, która zwłaszcza u dzieci wywołuje niesamowitą radość. Kiedy 1-szy raz pojechałam z dobrymi przyjaciółmi do Łeby, mój kolega natychmiast zdecydował: Wsiadamy w meleksy Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Przejażdżka samochodem elektrycznym była wielką przyjemnością dla dzieci, jednakże największe atrakcje były na miejscu. Otaczająca nas piękna przyroda, zapierające dech w piersiach wydmy piaskowe, atmosfera prawie jak na pustyni. Wielka szkoda, że przemieszczania się wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować tzn. gołym okiem.
Niedaleko duża, praktycznie opuszczona przez ludzi plaża. Widoki naprawdę robią niesamowite wrażenie. Dodatkowo nie tak daleko muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, iż do muzeum mamy możliwość dostać się także statkiem przez Łebsko, jednakże tak samo jak w przypadku meleksów, rejsy są realizowane jedynie w sezonie. Z całą pewnością następnym razem spróbujemy zaliczyć rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *