Każda nasza wyprawa w góry musi być dobrze przygotowana.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie musi być dobrze przygotowana i przemyślana. Tyczy się to zarówno weekendowej wycieczki w gronie rodzinnym w łatwo dostępne oraz niskie szczyty, jak również bardziej poważnych wypraw w Tatry czy Alpy. Dobrze jest nie tylko dogłębnie zaplanować trasę i jej kolejne etapy, ale także zadbać o właściwy ekwipunek a także wyposażenie każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo istotne są oczywiście właściwie dobrane plecaki.

 

Powinny być one wykonane z najlepszej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli chcemy nocować u stóp gór oraz każdego dnia zaliczać wycieczkę, mogą być one mniejszych rozmiarów niż w wypadku kilkudniowej trasy , która obejmuje nocowanie w schroniskach albo pod namiotem, który przecież również trzeba dźwigać na własnych plecach. Kolejnym niezbędnym składnikiem wyposażenia są dobrze dobrane oraz wygodne buty najlepiej nie nowe, a wypróbowane już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych zdarzeń na trasie. Nie należy również zapomnieć o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Ponadto powinno się zabrać ze sobą kilka zmian odzieży, podstawowe przybory toaletowe, wodę i przekąski na drogę a oprócz tego apteczkę. Przyda się też aktualna mapa, telefon komórkowy z aparatem a także krem z filtrem. Dobrze przygotowana wyprawa w góry zapewni ci jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wtedy prawdziwą frajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *