Wielkimi krokami zbliża się letni czas, a Ty nie masz pojęcia dokąd w tym roku polecieć na wczasy?

Nadchodzi okres letni, a Ty nie masz pojęcia gdzie dokładnie w tym roku pojechać na urlop? Uwielbiasz morze, a polskie wybrzeże Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz strasznie za pięknymi widokami? Czy chcesz szaleć w morzu z pięknym widokiem na góry? Chcesz poznać ciekawą kulturę i nowe obyczaje? Już teraz mamy dla Ciebie idealną propozycję na wakacje- Chorwacja.

Chorwacja leży na granicy środkowej europy oraz Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na upragniony relaks na upragnionych oraz bardzo długo wyczekiwanych wakacjach.

Piękne plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura, brak ciepłych ciuchów w swych walizkach- to o tym właściwie każdy marzy podczas wakacji. Bez względu czy wybierzesz Szybernik, Dubrownik bądź tętniący życiem Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasteczka posiadają coś znakomitego do zaproponowania! Co interesujące, śląskie województwo z tym cudownym państwem dzieli jedynie około dziewięćset kilometrów, dlatego fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie nam ciut więcej aniżeli dojazd nad Morze Bałtyckie (z województwa śląskiego, małopolskiego).

Zależnie od wyboru trasy możesz w czasie jazdy odwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację oraz Węgry i jednocześnie wzbogacić swoje zasoby kulturowe. Relaksując się więc na wakacjach, z wspaniałym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zwiedzić całe mnóstwo pobudzających ciekawość miejsc.

Jednakże, jeżeli wybierzesz dojazd samochodem do malowniczej Chorwacji trzeba przyswoić parę informacji, które okazać się mogą niezbędne.

Pamiętaj o winietach! Nieważne czy podróżujesz przez Czechy, Austrię, Słowenię lub przez Słowację a także Węgry- na każdej trasie oczywiście nie ominie Cię wykupienie niezbędnych winiet. Takie winietymożesz nabyć na granicy, tanksztelach, oraz w oddziałach PZM na terenie RP (tu jednakże będzie naliczona prowizja). Należy pamiętać, iż płacąc na granicy tradycyjną kartą dojdą do kwoty koszty przewalutowania. Przy przejściu granicznym Słowenia-Chorwacja konieczne będzie pokazanie paszportu albo dowodu osobistego- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeśli chcesz wybrać się do Dubrovnika zabierz ze sobą paszport- niezbędny będzie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, paszport może uchronić Cię od przykrych sytuacji.

Musisz pamiętać o przeglądzie technicznym swojego auta, będziesz mógł uniknąć tym samym niepotrzebnych nerwów lub napraw w czasie wczasów. Dobrze jest też wykupić dodatkowe ubezpieczenie- aby nic Cię podczas podróży nie zaskoczyło. Opcja dostania zastępczego pojazdu jest de facto kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim cała podróż powinna być bezpieczna- dla Ciebie, dla Twoich bliskich, przyjaciół. Przecież po to wybieramy się na urlop, aby odpocząć, wyluzować się, spędzić mile czas, nieprawdaż? Jeżeli natomiast zabraknie Ci benzyny spokojnie uzupełnisz bak na stacjach benzynowych znajdujących się przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Wpis został napisany przez travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *