Płyty te pełnią odmianę stropów gęstożebrowych

Obecnie na rynku jest masa różnorodnych materiałów budowlanych, przez które budowlane prace prowadzone są szybko i sprawnie. Wśród wielu z nich sporą popularnością oraz wszechobecnym użytkowaniem cieszą się płyty stropowe wps.

Płyty te stanowią gatunek stropów gęstożebrowych, w których nośnymi żebrami są często dwuteowe stalowe belki, natomiast wypełnienie pełnią stworzone z betonu płyty stropowe wps. Płyty te to prefabrykowany element z betonu wykonany|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na podstawie kruszyw lekkich ze stalowym zbrojeniem.

Wykorzystanie tych materiałów budowlanych jest wszechstronne. W głównej mierze płyty te są przeznaczone do wykonywania stropów belkowo-płytowych, gdzie służą jako części który wypełniają międzystalowe stropowe belki.

Wielu inwestorów używa ich podczas remontów oraz unowocześniania rozmaitych pomieszczeń, gdzie często zastępują istniejący drewniany strop.

Tego rodzaju stropowe płyty oparte są na stopkach dolnych dwuetowników stalowych. Po rozmieszczeniu tego produktu na dolnych półkach belek, przestrzeń między dwuteownikami wypełniana jest materiałem o małej wadze, często w postaci ciepłochronnego keramzytu, na który to wylewana jest następnie betonowa warstwa.

W czasie wykonywania stropów z tego typu płyt trzeba przestrzegać kilku istotnych zasad:

– układ i numery belek stalowych stropu muszą być zawsze właściwe z planem

– odległości między osiami belek stalowych, zależnie od numeracji belek i rodzajów WPS, powinny być niezwłocznie właściwe z regułami,

– płyty musimy rozmieszczać koniecznie jedna obok drugiej

– po rozmieszczeniu płyt styki znajdujące się pomiędzy skrajnymi żebrami podłużnymi płyty należy wypełniać betonem, jednak styki pomiędzy płytami a środkiem belek, nieco rzadszą zaprawą cementową

– belki stropu trzeba niezwłocznie obetonować w taki sposób, żeby usztywnić strop

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *