Trochę mało popularna rasa psów.

Szwajcarski Pies Pasterski to prawdopodobnie nadal trochę mało popularna rasa psów. Jednak Ci, którzy dobrze ją znają, zaznaczają, że te psy posiadają w sobie niezwykłe pokłady czułości oraz ciepła. I pomimo tego, że są faktycznie duże, tak jak mówi ich nazwa, nie są zaliczane do ras groźnych.
Są pięknie umaszczone, potężne i rzeczywiście zdumiewające. I to w sumie już od wczesnych momentów życia. Jeśli interesuje nas Duży Szwajcarski Pies Pasterski szczeniaki, to szczeniaczki od razu pokażą nam, na jakiego towarzysza możemy trafić, bądź także również jakiego jesteśmy wstanie sobie wychować. Trzeba bowiem w tym miejscu podkreślić, iż te psy są też ogromnie charakterne. Jednak tylko i wyłącznie wtedy, kiedy od dzieciństwa niedobrze je traktujemy. Jeśli jako szczeniaki obdarowywane są delikatnością, stają się cudownymi druhami. Nie są agresywne, ale łagodne. Nie lubią być same. Bardzo lubią natomiast przebywać ze swoimi opiekunami, do których bardzo szybko się przywiązują. Wszystko to sprawia, iż taki pies w pełni przeznaczony jest dla takich ludzi, którzy marzą by mieć w nim swego towarzysza, czyli tam, gdzie będą jako psy domowe. Jednak dwór czy ogród również bardzo lubią.

Gdzie znaleźć prawdziwego psa owej rasy? Jeśli naprawdę zaciekawił nas Pies Pasterski, hodowla certyfikowana zdaje się być dla nas najlepszym wyjściem. Należy pamiętać, iż na pewno za rasowego psa trzeba zapłacić znacznie więcej, a zakup z nielegalnych źródeł wyłącznie krzywdzi psy. Wspomagajmy hodowle, które odpowiedzialnie troszczą się o czystość ras codziennie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *