Ortezę AFO stosuje się w sytuacjach…

Innowacyjny sprzęt ortopedyczny znacznie usprawnia funkcjonowanie i egzystowanie osobom niepełnosprawnym. Korzystanie z prawidłowo dobranych sprzętów ułatwia poruszanie się oraz robienie czynności dnia codziennego. Czym właściwie są ortezy ? Jakie to mają cechy charakterystyczne? Jaki sprzęt umożliwia niepełnosprawnym ruszanie się i łatwiejsze istnienie?

 

Ortezy to wyjątkowo pomocne sprzęty przy użyciu których jest możliwa stabilizacja poszczególnych stawów, jak również zbytnie używanie ich. Specjalnie zaprojektowane sprzęty dostosowane są do konkretnych partii ciała, jak i pozwalają nam na uprawianie sportu czy pozostałych aktywności. Każda z naszych ortez posiada konkretne znaki i dana jest do noszenia w wyznaczonych obszarach. Orteza AFO to wyrób wykonany z myślą o schorzeniach, deformacjach i kontuzjach charakterystycznych dla stawu skokowego, stopy oraz podudzia. Przemyślana konstrukcja wspomaga stawy po urazie w trakcie naszej aktywności, jak również mobilizuje mięśnie do właściwego funkcjonowania. Pośród znanych ortez mamy możliwość wydzielić artykuły: sztywne a także ruchome.

 

Artykuły ruchome wykorzystuje się zarówno do poruszania, jak i czynności sportowych. Dzięki budowy, jaka zawiera ruchomy przegub jest osiągalne realizowanie ruchu zgięcia grzbietowego i podeszwowego. Następne z rozwiązań zapewnia nam nieruchomość oraz stabilność, a także stanowi podporę dla wiotkich nóg i rąk, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Opisywaną ortezę AFO używa się w sytuacjach tj: – korekcja deformacji stopy – szpotawość, koślawość, – zabezpieczenie stopy po zabiegach operacyjnych, – zabezpiecza niestabilność stawu skokowego, i tym podobne. Ażeby ta orteza, jak najpełniej wykonywała własną funkcję, powinna być dopasowywana indywidualnie. Materiał wytworzenia powinien być mocny, a zarazem komfortowy a także wygodny w trakcie użytkowania. Natomiast orteza DAFO to stabilizator dynamiczny zatrzymujący stopę we prawidłowym położeniu. Używana jest przy chorobach stawu skokowego dotyczących wszelkich niestabilności a oprócz tego nieutrwalonych deformacji stopy.

 

Stabilizatory AFO i DAFO wytwarzane są z bardzo lekkich tworzyw, z przystosowaną osobiście budową. Powszechnie użytkowanym produktem rehabilitacyjnym są również gorsety ortopedyczne. Urządzenia te powstrzymują rozprzestrzenianie się występujących zmian w obrębie kręgosłupa. Podtrzymuje strukturę kifoz i lordoz, jak również niejako zastępuje funkcje podtrzymujące mięśni kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu gorsetu jest możliwe prawidłowe rozłożenie wszystkich sił działających na kręgi, jak również wzmocnienie a także stabilizacja połączeń międzykręgowych. Te gorsety polecane są ludziom, które to cierpią na: – postępującą skoliozę,-boczne skrzywienie kręgosłupa, – nadmierną lordozę,- nadmierną kifozę, Stabilizujący gorset winien być zbudowany z indywidualnym wzięciem pod uwagę sporej ilości faktorów takowych jak: schorzenie, rozmiar, wzrost pacjenta czy postępowanie deformacji i występującej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *